wtorek, 6 października 2015

Bieg wokół jeziora Łętowskiego

Przy pięknej, słonecznej pogodzie w sobotę, 19 września 2015 r. odbyła się piąta edycja Biegu wokół Jeziora Łętowskiego. Najpierw na kilku dystansach zmierzyły się dzieci i młodzież. Z kolei 14-to kilometrową trasę najszybciej przebiegł Piotr Drwal z Ustki. Najszybszą kobietą była zaś Katarzyna Pobłocka, reprezentantka UKS Ekonomik Maratończyk Lębork.

Po oficjalnym otwarciu biegu przez Przewodniczącą Rady Gminy Sławno – Martę Hołowatą, jako pierwsze na linii startu stanęły dziewczynki z rocznika 2007 i młodsze. Kolejno rozegrano biegi na dystansach 200, 400, 600, 800 i 1.000 m, w których wzięło udział łącznie 91 młodych sportowców. Szczegółowe wyniki Biegów Dziecięco-Młodzieżowych do pobrania poniżej.
Z kolei o godz. 13.30 na 14-to kilometrową trasę wyruszyło 36 zawodników i zawodniczek.  Najszybciej linię mety przekroczył Piotr Drwal z Ustki z czasem 46:56. Ponad pół minuty później swój bieg zakończył Piotr Pobłocki, reprezentujący UKS Ekonomik Maratończyk Lębork (czas – 47:30). Po prawie 3 minutach po mim na mecie zameldował się Damian Gałkowski ze Sławska, który osiągając czas 50:27 wywalczył 3 miejsce.
Trzymając się za ręce siostry – Katarzyna i Kamila Pobłockie przekroczyły linię mety. Na miejscu pierwszym wśród kobiet sklasyfikowano pierwszą z nich (czas – 59:10), zaś  Kamila wywalczyła miejsce drugie (czas – 59:11). Obie reprezentują UKS Ekonomik Maratończyk Lębork. Miejsce trzecie wśród pań wywalczyła Aleksandra Pochranowicz – Niezależni Biały Bór, z czasem 1:01:00. Pełne wyniki biegu do pobrania poniżej.
Najstarszym zawodnikiem biegu był Zenon Słomski z Korzybia, pomysłodawca i organizator m.in. biegu Elżbiety Garduły, reprezentujący Klub Morsów Koszybskie Rekiny.
Najszybszą zawodniczką, mieszkanką Gminy Sławno została Anna Skierka z Kwasowa (MKS Święc Sławno), zaś najlepszym reprezentantem naszej gminy był Damian Gałkowski ze Sławska.
Uczestnicy zmagań z rąk Ryszarda Stachowiaka – Wójta Gminy Sławno, Marty Hołowatej – Przewodniczącej Rady Gminy Sławno, Jana Franasa – Wiceprzewodniczącego Rady i Karola Kruka – Sołtysa Łętowa, prezesa Stowarzyszenia Łętowska Dolina otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody. Wszyscy mogli posilić się też pyszną zupą gulaszową i słodkimi chruścikami, które przyrządzone zostały przez mieszkańców Łętowa. Nie mogło zabraknąć także pieczonych kiełbasek i napoi dla wszystkich.